Jak prać i suszyć stroje kąpielowe

Jeśli chcesz cieszyć się swoim nowym zestawem bikini dłużej niż przez jeden sezon, musisz nauczyć się, jak o niego dbać. Wysokiej jakości tkaniny użyte do produkcji strojów kąpielowych Rio de Sol z łatwością przetrwają kilka sezonów, jeśli wiesz, jak je czyścić i utrzymywać w dobrej formie!

Po pierwsze: należy uważać, aby nie zniszczyć tkaniny, dlatego unikaj szorstkich powierzchni. Zawsze używaj ręcznika plażowego, gdy chcesz usiąść lub położyć się. Bezpośredni kontakt z powierzchniami, takimi jak kamienie, beton (np. krawędzie basenu) lub drewno (drzazgi!), Może po prostu uszkodzić miękką tkaninę kostiumu kąpielowego.

Jak prać strój kąpielowy?
Po każdym użyciu opłucz kostium w czystej, nie słonej wodzie. Zawsze zalecamy mycie ręczne. Nigdy nie używaj silnych detergentów, takich jak odplamiacze, ponieważ mogą zniszczyć żywe kolory. Używaj produktów do delikatnych tkanin, może być to zwykłe mydło, ale najlepiej sprawdzi się specjalny produkt przeznaczony do prania kostiumów kąpielowych. Zawsze pamiętaj, aby zaraz po powrocie z plaży lub basenu wyjąć mokry kostium kąpielowy z torby lub woreczka plażowego. Nie pozostawiaj go długo zwiniętego i wilgotnego, ponieważ nadruki i wzory mogą się odbarwić. A jeśli twoje bikini jest ozdobione kryształkami, perełkami lub falbankami, unikaj pocierania, skręcania i rozciągania podczas prania.
Jeśli na kostiumie kąpielowym jest plama, spróbuj wytrzeć ją, gdy jest jeszcze mokra. Jeśli plama jest sucha, unikaj jej drapania. Możesz zniszczyć barwnik i materiał. Lepiej poproś o pomoc pralnię chemiczną. Jak pozbyć się drobinek piasku uwięzionych w tkaninach? Weź suszarkę do włosów i wywiej je chłodnym i delikatnym programem.

Jak suszyć strój kąpielowy?
Nigdy nie susz w pełnym słońcu. Weź ręcznik, połóż na nim bikini lub strój kąpielowy i delikatnie zwiń, aby usunąć nadmiar wody. Połóż strój kąpielowy płasko na ręczniku i pozostaw do wyschnięcia w cieniu. Bezpośrednia ekspozycja na światło słoneczne może rozpocząć proces blaknięcia kolorów. Nigdy nie używaj suszarki.